10 Kasım 2012 Cumartesi

Ne yazmalı!

Çok şey yazmak istiyorum. Çok şey geçiyor aklımdan. Çok şey geçiyor gönlümden. Ama "Hangisini yazayım?" diye düşündüğümde tutulup kalıyorum. 10 Kasım'da Ata'ya özlemimi mi yazmalıyım acaba! Yoksa şuursuz bir nesilin Ata'yı artık özlemediğini ve hatta çamur atmaya çalıştığını mı yazmalıyım! Ya da Taraf, Akit ve Milli Gazete gibi hangi düşünce ile yayın yaptıkları malum olan gazetelerin 10 Kasım'ı hiç görmemelerinden mi bahsetmeliyim!

Atatürk'e özel
En iyisi halkın Ata'sına koşmasından bahsedeyim ben. Dünyada başka hiçbir lidere yapılmayan, halkın gönüllü olarak 1 dakika saygı duruşunda bulunduğu liderden bahsedeyim. Kadıköy'deki 7 kilometrelik insan zincirinden söz edeyim. İzmir'de 2400 kişinin yaptığı Atatürk portresini anlatayım size. Ankara'da Anıtkabir'e koşanları yazayım.

Brunei'de bir Başbakan
Bir de Anıtkabir'e koşmayanları yazayım. Keyfi ziyaret için 10 Kasım'da Brunei Sultanlığı'na gidenleri yazayım ben en iyisi. Türkiye tarihinde ilk kez Başbakansız bir 10 Kasım anma töreni düzenlendiğini yazayım. Başbakan'ın Ata'ya ne kadar saygı gösterdiğini bir kez daha gördüğümüzü mü yazsam acaba!

Siz söyleyin
Ben bilemedim. Siz söyleyin hangisini yazayım!